Na Ostravském magistrátu se ve středu 15. listopadu sešli ostravští zastupitelé. Navržený program zahrnoval různá témata. Jedním z projednávaných bodů byl záměr o sloučení dvou městských společností – Ostravského informačního servisu a Ostravských výstav.


Koaliční návrh se ale setkal s kritikou opozičních zastupitelů z řad ČSSD a KSČM, kteří poukazovali na nestandardní kroky při přípravě této fúze. Stažení materiálu navrhované zastupiteli za KSČM při hlasování neprošel a záměr fúze byl schválen.

Zastupitelé města rovněž schválili navrženou úpravu rozpočtu týkající se ještě tohoto roku. Změna se týká navýšení rozpočtu o 707 milionů korun.

Se zdroji se počítá na rezervaci pro strategické investice, které jsou pro budoucnost města klíčové. Například 100 milionů korun z celkové částky je určeno do Fondu na koncertní halu, ale i Fond pro Městskou nemocnici Ostrava.

Zastupitelé za KSČM navrhli, aby byl zřízen fond, na němž by se shromažďovaly finanční prostředky na získání většiny v podniku Ostravské vodárny a kanalizace. Zisky této společnosti se ročně pohybují kolem 90 mil. Kč. Koalice návrh komunistů nakonec zamítla.

Diskutovalo se i o zatraktivnění městské hromadné dopravy.

Zastupitelstvo rovněž odsouhlasilo nový plán odpadového hospodářství, který pro občany bude znamenat zvýšení poplatku za komunální odpad až o téměř 60 %.

Komunisté se postavili proti zvyšování poplatku a připomněli svůj návrh na jeho zrušení a nahrazení vyšší daní z nemovitostí. Více by platily firmy a občané by neplatili nic navíc. Opatření by znamenalo nejen snížení administrativní zátěže pro město i pro občany, ale navíc by do rozpočtu města přineslo více peněz.

Nepřehlédněte

Media type
28:32
Vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa

Vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Fil...

Detaily
in rok - 2019
Setkání vedení KSČM s občany MS kraje dne 11. 2 2019 .Vystoupení rozděleno na dv...

Info zprávy

Kam vyrazit

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Nejčtenější články

Ostrava - Odkaz komunistům v 21, století

V předvečer 100. výročí založení komunistické strany byla na zámku v Ostravě Porubě...

JUDr. Babka - Pozvání k volbám

Pozvání JUDr. Josefa Babky, vedoucího kandidáta KSČM v Moravskoslezském kraji ke...

Lampiónový průvod

Malé i velké světlušky si v úterý 7. listopadu daly sraz, kde u tramvajové smyčky v Ostravě...

Prvomájový průvod zahájil v Ostravě oslavy svátku práce.

V neděli 1. května se na porubském zámečku sešli komunisté se svými příznivci aby...

Jednání MS Kraj - odbory - KSČM o situaci v OKD

Ve čtvrtek 4. srpna se v jednací síni na krajském úřadě moravskoslezského kraje sešli...

Kubik-Rubik Joomla! Extensions
Přihlásit se

Přihlásit se

Ostravsko

MS Kraj

Karvinsko

Frýdecko-místecko

Opavsko

 • Volební kampaň na Opavsku v plném proudu

  opava volby 2017

  Kandidáti KSČM pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Moravskoslezského kraje v pondělí 2. října společně postupně oslovili obyvatelé Hlučína, Opavy a Vítkova v rámci kontaktní předvolební kampaně.

   
 • Takové bylo Rozmarné léto 2017

  rozmarne leto 2017

  Vystoupením mažoretek z polské Ratiboře a slavnostním pochodem byl v neděli 18. června v Háji ve Slezsku zahájen další, v pořadí již 27 ročník Rozmarného léta, jako vzpomínka na Hájeckého rodáka Vladislava Vančuru, od jehož narození uplynulo již 126 let.

   
 • Relax na raftech

  rafty

  Již od časného rána se 18. června v Háji ve Slezsku scházeli nadšenci adrenalinového sportu jízdy na raftech. Na celou tuto akci se sešlo na 100 zájemců od těch zkušených až po ty nejmenší.

Novojičínsko

Go to top