D72 8066

Vyjádření předsedy klubu KSČM v Z MSKPředsedy KV KSČM MSK k hlasování zastupitelstva Moravskoslezského kraje o osudu Orlovské nemocnice.

Dobrý hospodář musí dělat i nepopulární rozhodnutí. Přes všechnu paniku, kterou vyvolávali zastánci zachování nemocnice beze změn, upřímně věřím, že optimalizace krajských nemocnic povede nejen ke zlepšení péče, ale také k lepším hospodářským výsledkům!“ Ano, to jsou slova hejtmana MSK za ANO k proběhlému hlasování o dalším osudu nemocnice v Orlové na Karvinsku, kdy 34 zastupitelů Hnutí ANO, ODS a KDU-ČSL svými hlasy rozhodlo o zrušení lůžkové části této nemocnice včetně celorepublikově uznávané ortopedie a převedení do nemocnice v Karviné.

Takže slovy hejtmana jsme my, Klub KSČM a někteří další zastupitelé, tisíce petentů, odborná i laická veřejnost, odborové organizace, zdravotnický personál a to jak lékaři, tak i zdravotní sestry, orgány samosprávy města Orlová, kteří s tímto převodem nesouhlasili a důrazně protestovali jsme šířili paniku!!?? To snad pan hejtman nemůže myslet vážně, natož odpovědně!

Naše názory, obavy i připomínky k tomuto kroku byly jasně formulovány a vycházely ze znalosti regionu Karvinska i samotného města Orlové, které prostřednictvím této nemocnice zabezpečuje spádově zdravotní péči pro 55 tisíc obyvatel. V úvahu jsme vzali i ekonomiku zdravotnictví v nemocnicích ve vlastnictví kraje, která však nemůže být nadřazena nad zájmy a potřeby obyvatel. Mimo jiné toto opatření je velmi sporné z hlediska ekonomiky, když vyvolá náklady v řádech desítek miliónů korun a co je nejdůležitější způsobí nevyzpytatelný zásah do personálního zajištění poskytování zdravotní péče pro občany tohoto regiónu.

Takže, žádná panika, ale důsledné hájení zájmů občanů, kteří uvedené hospodáře zvolili do jejich funkcí a oni jim to oplácejí přehlížením jejich názorů a požadavků. I to, jak přistoupily jednotlivé politické strany k řešení problémů orlovské nemocnice posoudí voliči v blížících se volbách do Evropského parlamentu. A bude to dobře!

JUDr. Josef Babka
Předseda Klubu KSČM v Z MSK
Předseda KV KSČM MSK

Nepřehlédněte

Media type
28:32
Vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa

Vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Fil...

Detaily
in rok - 2019
Setkání vedení KSČM s občany MS kraje dne 11. 2 2019 .Vystoupení rozděleno na dv...

Info zprávy

Kam vyrazit

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Nejčtenější články

Ostrava - Odkaz komunistům v 21, století

V předvečer 100. výročí založení komunistické strany byla na zámku v Ostravě Porubě...

JUDr. Babka - Pozvání k volbám

Pozvání JUDr. Josefa Babky, vedoucího kandidáta KSČM v Moravskoslezském kraji ke...

Po čáře odhodlání a zrady.

Po čáře odhodlání a zrady. Tak se jmenoval 14 kilometrový výlet vedoucí podél pásma...

Petice za znárodnění OKD

V současné době se KSČM v Ostravě obrací na občany o podporu nové petice, s požadavkem...

V Ostravě se slavilo MDŽ

V pátek 11. března si odpoledne v kulturním zařízení Ostrava jih k-triO připomněli...

Kubik-Rubik Joomla! Extensions
Přihlásit se

Přihlásit se

Ostravsko

MS Kraj

Karvinsko

Frýdecko-místecko

Opavsko

 • Volební kampaň na Opavsku v plném proudu

  opava volby 2017

  Kandidáti KSČM pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Moravskoslezského kraje v pondělí 2. října společně postupně oslovili obyvatelé Hlučína, Opavy a Vítkova v rámci kontaktní předvolební kampaně.

   
 • Takové bylo Rozmarné léto 2017

  rozmarne leto 2017

  Vystoupením mažoretek z polské Ratiboře a slavnostním pochodem byl v neděli 18. června v Háji ve Slezsku zahájen další, v pořadí již 27 ročník Rozmarného léta, jako vzpomínka na Hájeckého rodáka Vladislava Vančuru, od jehož narození uplynulo již 126 let.

   
 • Relax na raftech

  rafty

  Již od časného rána se 18. června v Háji ve Slezsku scházeli nadšenci adrenalinového sportu jízdy na raftech. Na celou tuto akci se sešlo na 100 zájemců od těch zkušených až po ty nejmenší.

Novojičínsko

Go to top