Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní médium

Oslavný večer v Moravské Ostravě: 77. výročí Stalingradské bitvy a 76. výročí prolomení blokády Leningradu

Dne 1. února se ve společenském sále akademie seminárního centra v Moravské Ostravě konala památeční akce, kde se sešli lidé, aby si připomenuli historické události. Akce byla organizována Česko-ruskou společností a Ostravským ruským domem, společně s řadou sponzorů, a nabídla bohatý kulturní i vzdělávací program.

Koncertu se ujal zpěvák Sergej Zub Cage s kytarou, mladá akordeonistka Hana Košková s doprovodem Davida Haroka na housle a program doplnila recitace tématických básní a příspěvek učitele Igora Jelínka z Ostravské univerzity.

Událost zdůraznila význam paměti a vzdělání o historii Leningradu a Stalingradu. K váženým hostům patřili generální konzulát Ruska, Arťom, a čestný konzul Ruska v Ostravě, inženýr Aleš Zedník, spolu s přáteli a podporovateli z různých měst. Připomenutí těchto událostí je klíčové pro učení z minulosti a předcházení hrůzám válek v budoucnosti.

Vztahy mezi Ostravou a Volgogradem jsou pevné a akce jako tato posilují naději a dědictví. Organizátoři již plánují další akce a zájezdy do Volgogradu pro uctění historických událostí a podporu míru a porozumění mezi národy.

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.