Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní info

OSTRAVA -Protest pod heslem "Dva měsíce bez práce, to už není legrace"

Protest za záchranu ocelářství v Ostravě

Demonstrace před hlavní bránou ostravské Nové huti v Ostravě, která se konala dvacátého druhého února dvatisícedvacetčtyři, je výrazným projevem boje za záchranu ocelářství v České republice.

Akce zaštítěná odborovým svazem KOVO zdůrazňovala kritickou situaci ve společnosti Liberty Ostrava, kde odstávka většiny výroby již dva měsíce způsobuje nejistotu zaměstnanců ohledně budoucnosti jejich pracovních míst a finanční stability.

S účastí přibližně tři tisíce protestujících včetně zaměstnanců huti, jejího dodavatele energií Tameh Czech, pracovníků z dodavatelských firem, veřejnosti a zástupců dalších odborů, demonstrace zdůraznila vážnost situace nejen pro zaměstnance ale i pro celý region s již tak vysokou mírou nezaměstnanosti.

Účastníci akce vyjadřovali svou frustraci a obavy ztrátou pracovních míst a živobytí, a to pod heslem "Dva měsíce bez práce, to už není legrace". Odboráři apelovali nejen na vlastníky Liberty Ostrava a Tameh, ale i na české a evropské politiky aby situaci více řešili a zajistili férové podmínky pro ocelářský průmysl na mezinárodní scéně.

Majitel Liberty nekomunikuje se zástupci odborů ani vlády, což je vnímáno jako špatný signál pro řešení situace. Ocel je prezentována jako strategická surovina jejíž výroba je v Evropě ohrožena kvůli byrokracii, emisním povolenkám a vysokým nákladům na energie.

Odborové hnutí, které se nachází v čele reakcí na aktuální krizi, signalizuje svou připravenost zintenzivnit tlak na vládu a Evropskou komisi prostřednictvím demonstrací i v Bruselu, pokud nedojde k úspěšnému řešení situace.

Protestující mají podporu i krajské tripartity, tedy hejtmanství, odborů a zaměstnavatelů. Vyjádřit podporu oprávněných požadavků odborů a zaměstnanců huti přišli vyjádřit také krajský zastupitel Ivan Strachoň a europoslankyně Kateřina Konečná.

Hashtagy: #Odbory #CMKOS #Podpora #Protest #OSKOVO #libertyostrava

 

Nová huť, Kateřina Konečná, Demonstrace, Odbory, CMKOS, OS KOVO, Liberty Ostrava

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.