Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní info

Traktory oblehly Prahu: Zemědělci vyzývají k zrušení Green Dealu

Tisícovka traktorů zaplnila Prahu v protestu proti Green Dealu, požadujíc zrušení a podporu pro české zemědělství. Demonstrace přilákala zástupy zemědělců z celé republiky, přičemž hlavní událostí bylo setkání s ministrem zemědělství a předání petice. Akce odhalila hluboké rozpory mezi zemědělskou komunitou a vládními představiteli.

V pondělí dorazila do Prahy tisícovka traktorů z celé republiky, které přivezly požadavky na zrušení Green Dealu a podporu českého zemědělství. Organizátory protestu byli předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy a Asociace svobodných odborů Bohumír Dufek a bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek.

V dopoledních hodinách se akce konala před budovou Ministerstva zemědělství, kam mezi demonstranty dorazil i ministr Marek Výborný.
Jedním z hlavních bodů dne bylo setkání s ministrem zemědělství a předání petice.
Tento akt byl doprovázen diskuzemi a vyjádřením nesouhlasu skupin zemědělců, což ukazuje na hluboký rozkol mezi zemědělskou komunitou a vládními představiteli.
Protestující zemědělci poukazují na vážné problémy, se kterými se potýkají.

Vnímání přístupu oborových zemědělských organizací je rovněž kritické. Protesty nepodpořila největší zemědělská uskupení, Agrární komora, Zemědělský svaz a Asociace soukromého zemědělství. Podle protestujících vedení těchto organizací nezastupuje zájmy zemědělců, ale spíše se podřizuje vládním představitelům.
To vedlo k tomu, že se zemědělci rozhodli jednat samostatně, aby upozornili na problémy, kterým čelí.

Demonstrace pak pokračovala na Malostranském náměstí, kde v oficiální části vystoupili Zdeněk Jandejsek a další účastníci, jako například Daniel Sterzik, známý pod přezdívkou Vidlák, odborník na energie Vladimír Štěpán a spoluorganizátor demonstrace Bohumír Dufek.

Přestože byl protest vcelku až na nějaké provokace poklidný a zaměřený na dialog, zemědělci vyjadřují skepsi ohledně budoucích změn. Protestující se zhruba po hodině akce postupně rozešli. Podle odhadů dorazila na místo zhruba tisícovka lidí.

Zemědělské protesty, Green Deal, Demonstrace, Praha, Jandejsek, Bohumír Dufek, Vidlák

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.