Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní info

Vzpomínka na orlovskou stávku: Hledání spravedlnosti nekončí

Orlová, 4. dubna 2024 - Přesně 99 let po historické orlovské stávce, klíčovém momentu v boji za dělnická práva a sociální spravedlnost, si dnes členové místní komunistické strany připomněli tuto významnou událost na Starém náměstí v Orlové.

Tento den oživuje vzpomínky na rok 1925, kdy se na stejném místě shromáždili dělníci nespokojení s tehdejšími společenskými poměry, vyvolanými celosvětovou hospodářskou krizí.

Přestože orlovská stávka představuje významný okamžik v historii města, zdá se, že současné městské vedení těmto událostem nevěnuje dostatečnou pozornost. Při stávce, která zpočátku probíhala pokojně, ale vygradovála do tragických střetů s četníky, přišli o život čtyři demonstranti, včetně nevinného dítěte, což připomíná tragický dopad sociálních a politických konfliktů na společnost.

"Jsme zde, abychom si připomněli padlé v orlovské stávce a zdůraznili, že jejich oběť není zapomenuta," řekl jeden z organizátorů pietní akce. "Chtěli bychom, aby příští rok, kdy oslavíme sté výročí, byla tato událost důstojně připomenuta ve spolupráci s městem Orlová."

Dnešní shromáždění tak nebylo jen vzpomínkou na minulost, ale i výzvou a příslibem pro budoucí generace, aby si vážily obětí a pokračovaly v boji za lepší a spravedlivější společnost.

KSČM, Orlová, pietní akt, stávka

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.