Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní médium

Bělica novým moravskoslezským hejtmanem

V Moravskoslezském kraji proběhla volba nového hejtmana, když zastupitelé zvolili Josefa Bělicu, primátora Havířova a člena hnutí ANO, do této významné role.

Bělica přichází na místo po Janu Krkoškovi, jehož odstoupení bylo vyvoláno obviněními z účasti na organizované zločinecké skupině. Ve veřejném hlasování získal Bělica podporu 36 zastupitelů, proti bylo 16 a čtyři se zdrželi. Jeho nominace byla výsledkem dohody mezi koaličními partnery, které tvoří hnutí ANO, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a SOCDEM.

V reakci na jeho výběr opozice vyjádřila obavy z kumulace funkcí, které Bělica zastává, zdůrazňující potřebu hejtmana na plný úvazek a vyjadřující pochybnosti o jeho schopnosti efektivně vykonávat role hejtmana, primátora Havířova a poslance současně. Přestože Piráti navrhovali na pozici Jakuba Unucku z ODS, ten musel jejich nominaci odmítnout.

Bělica informoval, že plánuje opustit post primátora, ale ne ihned, aby předešel negativnímu dopadu na město, a na opakované dotazy opozice ohledně délky vykonávání obou rolí nereagoval, což opozice považovala za projev arogance.

Moravskoslezský kraj tak v tomto volebním období uvítal již svého třetího hejtmana po Ivu Vondrákovi a Janu Krkoškovi. KSČM se mezitím intenzivně připravuje na nadcházející červnové zasedání krajského zastupitelstva a současně sbírá podpisy pro vyhlášení referenda o Mošnovu.

KSČM, Moravskoslezský kraj, ANO, Volby, Josef Babka, Josef Bělica, hejtman, Havířov

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.