Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní info

KSČM zahajuje v Ostravě-Porubě kampaň k evropským volbám

Dne 1. května se v Ostravě-Porubě konal mítink, který uspořádala KSČM u známého rondelu na hlavní třídě. Akce, která přilákala více než 500 účastníků, měla dvojí význam: slavila Svátek práce a zároveň představovala oficiální start ostré fáze kampaně pro nadcházející volby do Evropského parlamentu.

Hlavními tématy mítinku byla kritika vlády premiéra Petra Fialy, zejména jeho podpora zbrojení, důchodová reforma a snahy o změnu volebního systému. Vystoupila řada významných osobností, včetně europoslankyně Kateřiny Konečné, která je lídrem koalice. Zazněly výzvy k zastavení podpory zbrojení a podpora pro koalici "Stačilo", která nabízí alternativu k současné vládní politice.

Kateřina Konečná zdůraznila potřebu blízkosti ke komunitě a oznámila plány cestovat po republice a setkávat se s lidmi. V rámci kampaně plánuje koalice navštívit 54 měst a nabízí voličům možnost diskutovat o klíčových otázkách přímo.

Kulturní část programu zahrnovala vystoupení slovenského folklórního souboru a hudebního umělce Felixe Slováčka, což přidalo akci slavnostní atmosféru. Celá akce nebyla jen politickým shromážděním, ale také připomínkou důležitosti osobního kontaktu a lidského přístupu v politice.

Tato akce v Ostravě-Porubě je jen začátkem předvolebního turné koalice "Stačilo", které má za cíl přiblížit voličům programové cíle koalice a zdůraznit význam nadcházejících voleb do Evropského parlamentu.

Kateřina Konečná, Ivan Strachoň, Ondřej Dostál, Petra Rédová, volby do Europarlamentu, Zdeňek Jandejsek, Jan Skalický, Jana Turoňová

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.