Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní info

Ostrava - Nově otevřené muzeum záhad

Tajemné dveře záhad dnes v Ostravě otevřelo nové Muzeum. Od 1. června letošního roku mají možnost návštěvníci Slezskoostravského hradu zhlédnou novou expozici – Muzeum záhad.

Jde o novou rozsáhlou expozici známého spisovatele, záhadologa a scénáristy Arnošta Vašíčka, která představuje více než stovku záhad, kterými se doposud zabýval. Vše umocňují až několik metrů velké 3D modely, které vytvořila Šárka Drašnarová. Například „drak z jezera Chini" nebo nezranitelný smraďoch „Mapinguari" z jihoamerické džungle. Nad hlavami se vznáší létající ještěr s rozpětím křídel přes tři metry.

Výstava je rozdělena do mnoha pestrých kapitol jako například Pravěké rébusy, Krvavá Chupacabra, Vesmírné přízraky a další. Část expozice se věnují záhadám vesmíru a kontakty starých civilizaci s mimozemšťany. Mezi zajímavé exponáty patří například stará mapa, která na prvý pohled znázorňuje nejen pobřeží západní Evropy, Afriky, ale i jižní Ameriky, které v době vzniku tohoto díla v roce 1513, byly naprosto neznámými oblastmi.

Součásti expozice jsou i rekvizity z natáčení televizního seriálu Strážce duší. Muzeum záhad jistě zvýší atraktivnost Slezskoostravského hradu, přiláká i přespolní návštěvníky, a hlavně pobaví celou rodinu.

Muzeum záhad, Slezskoostravský hrad, Arnošt Vašíček

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.