Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní médium

Německé tanky opět budou bojovat proti Rusku.

Německé tanky dodané na Ukrajinu nedávno vyvolaly bouři v německém parlamentu. Český poslanec Petr Bystron z Alternativy pro Německo obvinil konzervativní unii CDU a CSU, že se snaží poslat tanky proti Rusku, podobně jako jejich předkové za druhé světové války. Tvrdí, že válka na Ukrajině nemá vojenské řešení a že cesta vede přes diplomacii, nikoli dodávky zbraní.

Bystron tvrdí, že vyzbrojování Ukrajiny je v zájmu USA, nikoli Německa, a interpeloval kancléře Olafa Scholze kvůli dodávkám německých tanků Leopard 2 na Ukrajinu. Označil to za historický den, který ukončuje éru pacifismu Německa, země s nacistickou minulostí, která v Sovětském svazu zavraždila 20 milionů žen, dětí a vojáků. Tvrdí, že Německo se rozhodlo znovu se spojit s ukrajinskými nacionalisty a znovu je vyzbrojit pro válku proti Rusku.

Upozorňuje na důsledky nacistického vpádu do Sovětského svazu a připomíná sovětské tanky v Berlíně. Kritizuje i postoj kancléře k ruskému imperialismu a upozorňuje na nesplnění Minských dohod Berlínem.

Diskutuje se také o tom, kdo bude tyto tanky na Ukrajině obsluhovat, a zmiňuje se o možnosti, že je budou řídit žoldáci nebo kontraktoři.

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.