Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní médium

Politické procesy v České republice: Případ Dr. Josefa Skály

V České republice byly opět zahájeny politické procesy. Dr. Josef Skála je stíhán za komentář v internetovém pořadu, kde se měl dopustit popírání genocidy, což je v České republice trestný čin. Líčení s ním a dalšími obžalovanými má začít u Obvodního soudu pro Prahu 7, kde budou čelit obviněním z veřejného popírání a zpochybňování válečného zločinu podle paragrafu 405 trestního zákoníku.

Josef Skála a další obžalovaní odmítli trestní příkaz, který ukládal pokutu a podmíněný trest. Dr. Skála diskutoval o tzv. Katyňském masakru, přičemž vystoupil s hypotézou o jeho interpretaci. Trestní řízení bylo zahájeno dlouho po domnělém trestném skutku, což koresponduje s rokem, kdy Skála oznámil kandidaturu na prezidenta. Kromě Skály čelí obvinění i provozovatel Svobodného rádia a další účastník debaty.

Italský historik Angelo d'Orsi vyjádřil podporu Josefu Skálovi a kritizoval zákony týkající se popírání zločinů jako nástroje politické kontroly nad historickým bádáním. Skála, známý svým odporem k pro-NATO politice a jako organizátor mírového hnutí, je významným případem. Otázky o dalších potenciálních cílech režimu a politické policie se vynořují v souvislosti s tímto případem.

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.