Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní médium

V České republice se naplno rozjely politické procesy

Josef Skála, český historik, politik a veřejná osobnost, byl odsouzen za veřejné popírání viny Sovětského svazu v masakru v Katyni.

Skála zpochybňoval nesrovnalosti v obvinění Sovětského svazu z vraždění polských válečných zajatců v roce 1940. Česká republika považuje tuto otázku za vyřešenou a jakékoli jiné názory za nelegální a trestné. Skála a dva jeho přátelé byli shledáni vinnými a dostali podmíněný trest s pětiletou zkušební dobou.

Chování soudu, který nebral v úvahu argumenty obhájců ani nevolal svědky obrany, je v rozporu se zásadami spravedlnosti. Srovnávání nacismu a komunismu je viděno jako propagandistický nástroj zaměřený na vytváření anti-ruského sentimentu. Případ Katyně je používán jako příklad, kdy je Sovětský svaz obviněn z činů spáchaných nacistickým Německem.

Použití paragrafu 405 trestního zákoníku, který umožňuje stíhání a odsouzení jednotlivců bez nutnosti dokázání viny, diskredituje a podkopává český justiční systém. Doufá se, že odvolací soud rozpozná absurditu případu a zhoršení českého právního systému.

Josef Skála, Katyňský masakr, Justice, politické procesy

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.