Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní médium

Digitální debakl

V říši digitálních slibů a technologických fatamorgán se česká vláda zdá být více zaměřená na vytváření zářivých iluzí než na solidní řešení. Realita digitální transformace České republiky připomíná tragikomickou divadelní hru, ve které se scény digitálních inovací ukazují jako nedostatečné a problematické.

Ministr pro digitalizaci Ivan Bartoš se prezentuje jako hlavní režisér této hry, ale jeho občanský průkaz v mobilu se ukázal jako projekt plný technických a bezpečnostních problémů. Podobné problémy se objevují u digitalizace technických průkazů a ve školství, kde nedostatečně promyšlené řešení vedou k chaosu a zmatkům. Tyto případy ukazují, že současná vláda, i přes své digitální ambice, zůstává zaměstnaná více režírováním digitálních omylů než skutečným technologickým pokrokem.

Je třeba se zamyslet, zda současná vládní trojice ministra Bartoše, Kupky a Beka je skutečně tou správnou skupinou pro vedení digitální revoluce v České republice, nebo zda by prostředky vynakládané na jejich projekty neměly být raději investovány do iniciativ, které by skutečně přinesly užitek občanům a ne další sérii digitálních omylů.

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.