Sledujte: Komentáře - Analýzy - Reportáže - Záznamy - Live streaming - Alternativní info

Jak manipulují manipulátoři.cz

Na webu manipulatori.cz byl publikován článek, který se zaměřil na vyvrácení nepravdivého tvrzení, že státy NATO nemají v úmyslu vyslat své vojenské síly na Ukrajinu.

Tento text kritizoval výroky veřejných postav mezi nimi také například Kateřinu Konečnou, kteří prohlašovali, že „některé členské země NATO mají v plánu poslat své vojáky na Ukrajinu“, a označil je za zavádějící.

Podle tohoto článku se zdálo, že informace jsou překrucovány a že ve skutečnosti žádné takové plány neexistují. Avšak po pečlivém prozkoumání dostupných faktů z různých zpravodajských zdrojů se ukázalo, že situace není tak jednoznačná, jak manipulatori.cz tvrdí, a že vlastně sami manipulují s informacemi.

Skutečný kontext tvrzení

Za prvé, vyjádření slovenského premiéra Roberta Fica byla interpretována jako nedorozumění nebo zkreslení. Avšak francouzský prezident Emmanuel Macron potvrdil, že diskuse o možném vyslání vojáků na Ukrajinu na základě dvoustranných dohod skutečně probíhají. Macron zdůraznil, že ačkoli v tuto chvíli není dosaženo shody, možnost vyslání západních vojáků by se v budoucnosti neměla vyloučit.

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis a francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné oba naznačili, že možné vyslání vojáků by mělo za cíl tréninkové mise, nikoli účast v bojových operacích. Tím se potvrzuje, že existuje rozličná interpretace toho, jak by vojenská pomoc mohla být poskytnuta.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a kanadský ministr obrany Bill Blair rovněž hovořili o podpoře Ukrajiny, ale že pro nasazení jednotek NATO na Ukrajině žádné plány nejsou.

Závěr: Rozptylujeme mlhu manipulace

To vše naznačuje, že původní tvrzení o zvažování vyslání vojáků na Ukrajinu některými členskými státy NATO má opodstatnění. To že Macron nyní tvrdí, že žádné vojáky nevyšle nic nezmění na tom, že tato myšlenka byla vyřčena a uvažovalo se o ní.

Zjištění tedy vyvrací původní obvinění z manipulace, jak bylo prezentováno na manipulatori.cz. Skutečné informace ukazují, že diskuse o vyslání vojáků na Ukrajinu existuje a zahrnuje různé aspekty a možnosti, včetně dvoustranných dohod mezi členskými státy NATO a Ukrajinou. To odhaluje, že manipulatori.cz sami zkreslují realitu a manipulují s informacemi, čímž potvrzují, že skuteční manipulátoři jsou ti, kteří obvinění z manipulace nejprve vznesli.

Ukrajinský konflikt, Kateřina Konečná, Robert Fico, Macron, NATO, Manipulace

Publish modules or show menu, search form, social, contact info to the "dialog" position.